”Pe străzile Tărpiului și Agronomului am pus, azi, în funcțiune iluminatul public provizoriu, o soluție venită în sprijinul cetățenilor care locuiesc pe aceste străzi cu aflux mare. Totul până la derularea unui proiect de investiții pentru iluminatul public cu caracter definitiv. Sărbători mai frumoase riveranilor!”, este mesajul primarului Bistriței, Ioan Turc.
Iluminat public provizoriu pe străzile Tărpiului și Agronomului
4 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- cata la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Brico la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Mediul, spre mare la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Alex la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Balan Marius -Horea- ecologist la Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Jucătoarele și stafful Gloriei au devenit cetățeni de onoare ai județului
- Două mașini s-au ciocnit într-o intersecție de pe Bulevardul Independenței
- Verificări în Bistrița și pe Valea Bârgăului. Măsuri urgente dispuse de comisie
- Se intensifică valul de căldură: cod galben, urmat de cod portocaliu
- Cât de sănătoasă e populația județului. Bolile care câștigă teren
- Ședință CL în 30 iunie: Adrian Crișan, cetățean de onoare al Bistriței
- Bistrița-Năsăud are cea mai tânără populație din Regiunea Nord-Vest, dar …








Ce este facut provizoriu si functioneaza , ramane definitiv. (citat din manualul electricianului).
E bine si asa ! Altfel , dupa cate stiu eu in instalatiile electrice nu se admit provizorate.Ce zic oare cei care se ocupa cu asa ceva ? O fi voie , n-o fi voie ? (Ce zic cei de la ITM , Securitatea muncii , Pompieri?)
Rahat pe băț! Niște improvizații pe care o primarie serioasă nu are voie sa le facă.
Mai mult decât atât sunt și ilegale.
Pe Tarpiului este demarata lucrarea de modernizare a strazii de catre administrația trecută. S-a inceput cu ingroparea retelelor de gaz si cele electrice.
Auzi acolo, iluminat provizoriu. Doamne fereste! Mare-i lumea asta!
Ce înseamnă provizoriu??? De sărbători???
Pe bune? Pai mai sunt și alte străzi pe lângă Tarpiului de exemplu….
Tarpiului, varianta neasfaltat, vad…. Ca acum se vede, ca doar e iluminat provizoriu
Felicitari domnule primar pentru initiativa, sunteti de 2 luni primar si deja incep incet incet sa miste lucrurile se vede ca sunteti un om bun si sunt sigir ca o sa rezolvati pas cu pas toate problemele cetatenilor