Actualitate

Lucrări pe pasarela de la intrarea în Bistrița dinspre Viișoara

La solicitarea Primăriei Bistrița și cu sprijinul logistic al Direcției de Infrastructură și Servicii, lucrătorii Secției Drumuri Naționale cosmetizează pasarela de la intrarea în oraș dinspre Viișoara.

”Cu aceste intervenții, prin care sunt schimbați parapeții și sunt înlocuite rigolele carosabile, se ține pasul cu lucrările de modernizare de pe traseul Liniei Verzi. Mulțumim Secției de Drumuri Naționale Bistrița pentru receptivitate și promptitudine!”, a transmis primarul Ioan Turc.

5 comentarii

  • Va rog să fiți atenți la cum sunt aliniati acei parapeți din beton, unul mai sus altul mai jos, daca doresc le împrumut eu un ghem de ață și un boloboc.

    14
  • @ citizen, Cele două pasarele sunt singurele lucru bune din oraş pe care habarniştii ăştia nu au reuşit să le strice. Nu le da idei că s-ar putea să te asculte şi ne trezim cu alte bazaconi.

Apasă aici ca să comentezi