”Dragi cetățeni! Datorită faptului că s-a modernizat DJ 171, lățimea asfaltului fiind de 6 m, însă în zona centrală distanța de la asfalt până la limita proprietăților este mai mare, suntem nevoiți să facem unele lucrări de amenajare a centrului localității Spermezeu și avem nevoie de sugestiile dumneavoastră. Doresc să vă anunț că avem depus un proiect pentru construirea unor poduri în comuna Spermezeu, printre care un pod în zona târgului din Spermezeu către Strada Cerci, pe unde dorim să deviem traficul atunci când vom avea evenimente în centrul localității. Sugestiile dumneavoastră sunt foarte importante pentru noi!”, a scris pe pagina sa de Facebook primarul comunei Spermezeu, Sorin Hognogi.
Un primar cere sfatul cetățenilor: Facem unele lucrări și avem nevoie de sugestii!
2 comentarii
Apasă aici ca să comentezi
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Comentarii recente
- Cristian la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- Cristi la ”Militar în devenire” la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”
- cetateanul Kane™ la Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Alad Nala la Ursul a intrat într-o gospodărie din satul Petriș. Populația, alertată
- Alad Nala la Trei fete din Năsăud au început o mică afacere cu gust american
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Ceremonie în Piața Centrală din Bistrița de Ziua Drapelului Național
- Cum și de când se va schimba la față unul dintre simbolurile Bistriței
- Cod galben prelungit: temperaturi ridicate, caniculă, disconfort termic
- Iarba din oraș, cosită inclusiv cu două echipe de deținuți. Luna viitoare vin utilajele noi
- Gala Folclorului Românesc la Zilele Bistriței: ”Dor Românesc” – 30 de ani
- Municipalitatea vrea să ia un credit bancar, tip linie de finanțare, de 150 mil. lei
- Trei fete din Năsăud au început o mică afacere cu gust american









In sfarsit un PRIMAR fara orgolii si lipsit de aroganta. Felicitari d-le SORIN HOGNOGI ! Mult Succes !
ce-ar fi sa vi-l împrumutam pe cretu ….. asa, vreo 2 ani, sa vedeti si voi pe dracu.
asta macar va întreaba pe ce sa sparga banii, nu face struti si mere de plastic, poduri trambulina si stranduri vopsite cu lavabila.