La finalul săptămânii se vor face lucrări de salubrizare și igienizare în Piața agroalimentară Decebal din Bistrița, anunță municipalitatea.
Astfel, piața va fi închisă de sâmbătă 13 iunie ora 17.00 și duminică 14 iunie toată ziua. Piața Decebal se redeschide luni 15 iunie.
Sâmbătă 13 iunie, hala de lactate, sectorul de legume-fructe, partea din față, și sectorul de produse agricole din partea din spate vor funcționa până la ora 17.00, după care se închid pentru efectuarea curățeniei generale.
Procedura de salubrizare și igienizare a Pieței Decebal constă în măturat și spălat întreg perimetrul pieței precum și dezinfectarea cu soluții pentru distrugerea microorganismelor și a bacteriilor.
Agenții economici din Piața Decebal vor proceda la curățenia generală din interiorul chioșcurilor și magazinelor.










Salubrizare-salubrizare,dar o piata adevarata inchisa si acoperita macar ca la Dej sau Deva cind se va face?Peste 10 ani odata cu centura?Promisiuni_amagiri.Multumim din inima partidului.