Fotbal: Gloria, remiză la Alba Iulia. Urmează derby-ul cu Mediaș

Echipa de fotbal Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a terminat la egalitate, în deplasare, cu Unirea Alba Iulia, în etapa a 6-a din cadrul Seriei 7 a Ligii 3.

Partida de la Alba Iulia s-a încheiat 1-1 (1-1). Unirea a deschis scorul în minutul 16 prin Alexandru Giurgiu din penalty, iar Dănuț Covaci a egalat pentru Gloria în minutul 34. În ultimele 15 minute, gazdele au jucat în inferioritate numerică.

În urma acestui rezultat, echipa antrenată de Cristian Pustai rămâne pe podium, la un punct în spatele primelor două clasate.

Primul 11 al Gloriei, care este neînvinsă de patru meciuri: Avram, Mitran, Chindriș, Marku, Benga, Tonini, Covaci, Chiorean, Tavares, LLullaku, Alexandru. Au mai jucat: Cristea, Deac, Buziuc.

În etapa următoare, a 7-a, Gloria va juca pe teren propriu cu liderul ACS Mediaș, vineri 11 octombrie de la ora 15.00.