Gloria 2018 revine și câștigă în prelungiri

Echipa de fotbal Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a câștigat pe teren propriu cu Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca, meci contând pentru etapa a 6-a a Ligii a 3-a, Seria 9.

Dacă în etapele precedente din deplasare a condus la pauză dar a pierdut, de data aceasta a fost invers. Condusă acasă după prima repriză cu 2-1, Gloria 2018 a revenit și s-a impus cu 3-2, golul victoriei fiind reușit în ultimele secunde.

Pentru Gloria 2018 au punctat prima dată oaspeții, printr-un autogol (41), apoi Marius Curtuiuș (60) și Claudiu Meșter în prelungirile partidei (90+2). Sănătatea Cluj-Napoca a înscris în minutele 10 și 17.

Gloria 2018 ocupă în continuare locul 6 în clasament, cu 9 puncte.

În runda viitoare, a 7-a, echipa bistrițeană joacă în deplasare cu Unirea Alba Iulia, vineri 8 octombrie, de la ora 15.00.