Proiectul “Zero Carbon Cities” (https://urbact.eu/zero-carbon-cities) derulat în cadrul Programului URBACT III, reunește 6 orașe cu scopul înțelegerii corecte a procesului de elaborare a obiectivelor de dezvoltare bazate pe date științifice ținând cont de contextul local, și de a găsi sprijin în elaborarea unor măsuri cu impact cuprinse în Planurile Integrate de Acțiune pentru atingerea neutralității climatice.
Bistrița pe calea tranziției spre un oraș cu zero emisii până în 2050
KissFM

GA – Vertical
Titlu Comentarii recente
Comentarii recente
Titlu Articole Recente
Articole recente
Ultimele articole
- Puncte de hidratare pe Pietonalul Liviu Rebreanu, în Piața Decebal și la Big
- Bisericile oferă spațiu răcoros pentru odihnă și apă pentru hidratare
- S-au tras la sorți grupele Ligii Campionilor. Cu cine va juca Gloria
- Tricolorul, înălțat pe catarg la Bistrița. Drapel pe Vf. Ineu din Munții Rodnei
- Sub ”cupola de foc”: cod portocaliu, apoi cod roșu în Bistrița-Năsăud
- Încă un protest spontan la RAAL. Neplătiți, oamenii au oprit lucrul
- Primăria Bistrița se reorganizează. Cum arată noua organigramă









Comentarii recente