Un bărbat aflat la volanul unui autoturism Dacia, care nu a acordat prioritate în sens giratoriu unei mașini marca Renault la volanul căreia era o tânără, a produs un accident pe Bulevardul Independenței din Bistrița.
Bărbatul venea dinspre strada Ștefan Octavian Iosif spre Bulevardul Independenței, iar tânăra circula dinspre Big spre Poșta Veche.
Potrivit unor martori, bărbatul nu ar fi acordat prioritate în sens, iar cele două mașini au fost avariate.
Un echipaj de pompieri și un echipaj de prim ajutor SMURD au intervenit la locul accidentului, potrivit ISU.











Adaugă comentariu