Înfrângere pentru Gloria 2018 în ultimul meci al turneului Ligii Florilor de la Rm. Vâlcea

În etapa a 24-a a Ligii Florilor la handbal feminin, Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, ocupanta locului 9 în clasament, a pierdut disputa cu Măgura Cisnădie (poziția a 5-a), în ultima partidă din cadrul turneului de jocuri de la Râmnicu Vâlcea.

Deși a condus la pauză cu 13-12, echipa pregătită de Radu Alexandru Moldovan a cedat în final cu 19-21.

Pentru Gloria 2018 au marcat: Nicoleta Dincă – 5, Almudena Rodriguez – 5, Valentina Ardean Elisei – 4, Andreea Tetean – 4, Daniela Rațiu – 1.

”Este dureros să pierzi un meci în felul acesta. Păcat de efortul din apărare, în continuare avem probleme foarte mari pe atacul pozițional, tot campionatul cam așa a fost. Acest turneu era foarte important pentru noi, am vrut să luăm minim 6 puncte și, din păcate, ne întoarcem cu 0”, a declarat antrenorul interimar Radu Alexandru Moldovan.

În precedentele două etape, disputate la Râmnicu Vâlcea, Gloria 2018 a pierdut cu Dunărea Brăila (23-28) și CSM București (25-29).

Pentru Gloria 2018 urmează un turneu la Sfântu Gheorghe, cu etapele 25-26, în care va întâlni CSU Cluj-Napoca (joi 20 mai, ora 10.30) și SCM Craiova (sâmbătă 22 mai, ora 15.45), în etapa a 27-a urmând să stea.

Aici video cu cele mai spectaculoase momente ale meciului.