În ședința Consiliului Județean din 25 iunie au fost aprobate proiectele de hotărâre privind acordarea titlurilor de Cetățean de onoare al județului Bistrița-Năsăud, 32 la număr, pentru jucătoarele și stafful echipei de handbal feminin Gloria Bistrița, care au câștigat cupa și campionatul în sezonul trecut, la finalul căruia au sărbătorit alături de fani (foto).
Au devenit cetățeni de onoare ai județului Bistrița-Năsăud ”în semn de apreciere și respect pentru performanțele sportive de excepție, care au dus numele județului Bistrița-Năsăud pe cele mai înalte podiumuri naționale și internaționale și pentru contribuția remarcabilă la obținerea celor mai importante rezultate din istoria Clubului Sportiv Gloria Bistrița, prin câștigarea Cupei României și a titlului de campioană în Liga Florilor, sezonul 2025-2026”:
- jucătoarele: Lorena Ostase, Paula Arcos, Bianca Bazaliu, Mădălina Boca, Iaroslava Burlacenko, Iuliana Crăciun, Renata de Arruda, Matilda Forsberg, Asuka Fujita, Jennifer Gutierrez, Kaba Gassama, Eva Kerekes, Monika Kobylinska, Cristina Laslo, Corina Lupei, Larissa Nusser, Ana-Maria Persecă, Sonia Seraficeanu, Danila Delgado Pinto, Martina Stan, Ștefania Stoica, Daria Uhrec, Aleksandra Zimny
- team managerul Radu-Alexandru Moldovan
- membrii staffului: Carlos Viver (antrenor principal), Joaquin Soler (antrenor secund), Levente Szabo (antrenor cu portarii), Dario Bejar (preparator fizic), Lucian Andreieș (preparator fizic), Claudiu Rogozan (kinetoterapeut), Robert Florea (kinetoterapeut), Alexandru Chiuzan (maseur)
VEZI ȘI:










Adaugă comentariu